W dniu 1 kwietnia 2018 Fundacja Wolne Miejsce przy udziale grupy wolontariuszy z naszego zboru organizowała Śniadanie Wielkanocne dla osób samotnych .

Po 6 tygodniach przygotowań, po wielu godzinach namysłu, modlitwy i ciężkiej pracy, mieliśmy zaszczyt ugościć ponad 70 osób, które chciały zjeść z nami to wyjątkowe śniadanie. Miejsca użyczyła nam Szkoła Podstawowa nr 9 w Koszalinie, a w całe przedsięwzięcie zaangażowało się ponad 40 wolontariuszy z całego miasta.

Sekcja kuchenna przygotowała wspaniałe, tradycyjne, polskie potrawy. Był żurek, jajka, sałatki, wędliny, ciasta i różne napoje. Sekcja techniczna przepięknie przygotowała salę. A sekcja kelnerska błyskawicznie obsługiwała naszych gości. Mogliśmy towarzyszyć osobom, które na co dzień nie mają nikogo bliskiego koło siebie. Mogliśmy z nimi rozmawiać i dzielić się nadzieją.
Punktem kulminacyjnym tego wydarzenia było przedstawienie, które przygotowała grupa aktorów z naszego zboru oraz krótkie przesłanie wielkanocne i wspólna modlitwa. Jesteśmy Bogu wdzięczni za to, że mogliśmy opowiadać o naszym Zbawicielu Jezusie Chrystusie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które pomogły zorganizować to wielkanocne świętowanie. Dziękujemy wolontariuszom, sponsorom, grupie muzycznej, władzom naszego miasta i dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 9: każdy dał większą lub mniejszą cząstkę, z której dzięki Bożej pomocy, udało się przygotować to świąteczne śniadanie.

Cała chwała niech będzie Bogu Wszechmogącemu!!!